راز موفقیت بزرگان فروش دنیا

شناختن بزرگان فروش بهمون کمک می‌کنه راه‌های موفق شدن رو بهتر بشناسیم. دونستن راز موفقیت اونها، بهمون یاد می‌ده که آیا ما هم داریم مسیر درستی رو می‌ریم یا نه. با این توصیف، بیایید چند نفر از معروف‌ترین فروشنده‌های دنیا رو بهتون معرفی کنم.

راز موفقیت بزرگان فروش دنیا

شناختن بزرگان فروش بهمون کمک می‌کنه راه‌های موفق شدن رو بهتر بشناسیم. دونستن راز موفقیت اونها، بهمون یاد می‌ده که آیا ما هم داریم مسیر درستی رو می‌ریم یا نه. با این توصیف، بیایید چند نفر از معروف‌ترین فروشنده‌های دنیا رو بهتون معرفی کنم.
بزرگان فروش

همین الان هم کلی فروشنده تو دنیا هست. شاید چندصد میلیون نفر! اما چند تاشون بودن که بالاتر از همه پرواز کردن و مثل ستاره درخشیدن و عنوان بهترین فروشنده جهان رو مال خودشون کردن. تو این مطلب، بهتون چند تا از مدیران فروش موفق دنیا رو معرفی می‌کنیم و می‌گیم چه چیزایی باعث شد که بهترین فروشنده‌های جهان بین میلیون‌ها نفر باشن، بدرخشن و به فروشنده برتر تبدیل بشن.

 

مدیران فروش موفق دنیا

اینکه درباره افراد موفق تو حوزه کاریمون بدونیم خیلی عالیه، اما بهتر از اون، اینه که داستان موفقیتشون رو از زبون خودشون بشنویم. در ادامه به این افراد اشاره می‌کنیم:

 

جان اچ پترسون (John H. Peterson)

ایشون خیلی سختگیر و حسابگر بود! جان که رئیس و بنیانگذار شرکت صندوق‌فروش ملّی تو آمریکا بود، همه ازش به عنوان پدر فروش جدید یاد می‌کردن. این آقا فروش رو به 4 قسمت تقسیم کرده بود: شروع فروش، پیشنهاد، نشون دادن محصول و بستن قرارداد. آقای پترسون با این روش فروش، سودهای شگفت انگیزی به دست آورد و به یکی از بهترین فروشنده‌های جهان تبدیل شد.

 

دیوید اگیلوی (David Ogilvy)

دیوید اگیلوی هم یک فروشنده برتر بود که تبلیغات بی نظیری برای برند لاکچری و معروف رولزرویس آماده می‌کرد. دیوید، کارشو از فروش شروع کرد و جمله‌های خیلی معروف و الهام‌بخشی تو فروش داره؛ ولی مهم‌ترینش اینه که گفته: بدترین اشتباه یک فروشنده، اینه که وقتی داره محصول رو نشون میده، بی‌حوصله باشه.

 

مری کی اش (Mary Kay Ash)

مری از مدیران فروش موفق دنیا و از الهام ‌بخش‌ترین و بهترین فروشنده‌‎های جهان برای زنان بود. مری توی دالاس آمریکا کار میکرد. وقتی دید یک آقایی كه خودش به اون آموزش داده بود، با ارتقاء شغلی حقوقش دو برابر شده، تحمل نکرد و استعفا داد. دلیل این استعفا هم تبعیض جنسیتی شدید تو آمریكا بود.

 

دیل کارنگی (Dale Carnegie)

از بهترین فروشنده‌ها و یک کشاورز زاده بود و فروشش رو با فروختن محصولات به دامداران شروع کرد. دیل تو نیویورک به اوج موفقیت رسید و کلاس‌های آموزش فروش برگزار کرد. او یک کتاب به اسم «چطور دوست پیدا کنیم و روشون تاثیر بذاریم؟» درباره اینکه چطور مشتری رو قانع کنیم هم نوشته که بسیار پرطرفداره.

 

جو جراد (Joe Girard)

جو جراد از بهترین فروشنده‌های جهان بود و تو فروش خودرو کار می‌کرد. این آقا رو می‌تونیم از بهترین فروشنده های جهان در خودرو بعد از جنگ جهانی دوم دونست. جو جراد تونست 13 هزار خودروی شورلت رو به فروش برسونه. جو وقتی فهمید هرچقدر سرنخ بیشتری به فرایند فروشش اضافه کنه، همون قدر هم فروشش بالاتر میره، فروش و سود افسانه‌ای به دست آورد.

 

اریکا فیدنر (Eric Feidner)

اریکا از مدیران فروش موفق دنیا بود که قبل از بازنشستگی 40 میلیون دلار پیانو فروخت. اریكا وقتی پیانو می‌فروخت، مثل جادوگر مشتری‌ها رو شگفت‌زده می‌كرد! این خانم به شکل عاشقانه‌ای محصول خودش رو نشون میداد، انگار که بدون پیانو اصلا نمیتونه زندگی کنه!

 

رون پوپیل (Ron Popeil)

یکی از بهترین فروشنده ها که علاوه بر اینکه تبلیغات و فروش بی نظیری داشت، یکی از معروف‌ترین مخترعان آمریكایی هم بود. رون پوپیل بیشتر، وسایل مصرفی موجود در آشپزخونه را می‌فروخته. این آقا باور داشت که میتونه محصولش رو بهتر از هرکسی روی کره زمین عرضه كنه. همین اعتماد به نفس بالا در او باعث پیشرفتش شده بود.

 

زیگ زیگلار (Zig Ziglar)

ایشون یکی از بهترین فروشنده‌های جهان و معروف‌ترین سخنران‌های انگیزشی است که کتاب‌های فروش بسیار مفیدی هم منتشر کرده. او در ابتدا یک فروشنده ساده بود که مهارت افسانه‌ای در این کار داشت و بعدها یک نویسنده مشهور شد.

 

چگونه می‌توان به فردی افسانه‌ای در فروش تبدیل شد؟

بهترین فروشنده‌های جهان هر کدام سبک و رویکرد خاص خودشون رو داشتن. اون‌ها با خلاقیت و اعتماد به نفس، فروش خودشون رو به اوج رسوندن. شما هم باید از تقلید بپرهیزید و افکار بزرگی داشته باشید. فروش یک هنره و شما می‌تونید هنرمند اون باشید.