6 مورد از بهترین دوره‌های دیجیتال مارکتینگ (دوره‌های رایگان و پولی)

بدون شک موفقیت توی حوزه دیجیتال مارکتینگ نیاز به دوتا عامل داره: شرکت توی دوره‌های آموزش دیجیتال مارکتینگ و بعد تمرین. اما کدوم دوره بهترین دوره آموزش دیجیتال مارکتینگه؟ بیایید یه دوره عالی متناسب با نیاز شما پیدا کنیم.

6 مورد از بهترین دوره‌های دیجیتال مارکتینگ (دوره‌های رایگان و پولی)

بدون شک موفقیت توی حوزه دیجیتال مارکتینگ نیاز به دوتا عامل داره: شرکت توی دوره‌های آموزش دیجیتال مارکتینگ و بعد تمرین. اما کدوم دوره بهترین دوره آموزش دیجیتال مارکتینگه؟ بیایید یه دوره عالی متناسب با نیاز شما پیدا کنیم.
دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ

امروزه آموزش دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی یه ضرورت تو دنیای کسب و کار شده که هیچکی نمی‌تونه ازش چشم پوشی کنه. یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری این مهارت، شرکت توی دوره‌های دیجیتال مارکتینگ هست. آموزش رایگان دیجیتال مارکتینگ یک نقطه شروع عالیه. برای همین می‌خوام توی این مقاله 6 مورد از بهترین و پرطرفدارترین دوره‌های آموزش دیجیتال مارکتینگ رایگان رو بهتون معرفی می‌کنم که هرکدومشون توی دنیا به عنوان بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ شناخته شدن.

 

دوره‌های دیجیتال مارکتینگ GOOGLE

این دوره‌ها با همکاری دانشگاه و موسسات آموزشی معتبر برگزار شدن و توشون مباحث مهم بازاریابی دیجیتال رو تو سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته یاد می‌دن. یه مزیت بزرگ این دوره‌های دیجیتال مارکتینگ، اینه که برای کسایی که توشون شرکت می‌کنن مدرک هم صادر می‌کنن.

 

آموزش دیجیتال مارکتینگ Udemy

یودمی یک سایت شناخته شده دیگه برای آموزش دیجیتال مارکتینگ هستش که به خوبی شناخته شده. دوره‌های آموزش آنلاین دیجیتال مارکتینگ این وب سایت با استفاده از اساتید مجرب یکی از باکیفیت‌ترین دوره‌های آموزش بازاریابی اینترنتی تو این زمینه شدن. تنها نقطه ضعف این دوره‌ها اینه که برای دوره های آموزش دیجیتال مارکتینگ رایگان، مدرکی ارائه نمی‌دن.

 

دوره های آموزشی Linkedin

لینکدین به عقیده خیلی‌ها بهترین دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ هستش. توی دوره‌های آموزشی لینکدین، جدیدترین استراتژی بازاریابی دیجیتال و راه‌های تبلیغات موثر تو شبکه‌های اجتماعی رو یاد می‌گیرین. کسایی که تو این دوره‌ها شرکت کردن معتقدن که بهترین روش‌های آنلاین بازاریابی رو یاد گرفتن. این دوره‌ها شامل:

 • مبانی استراتژی سئو،
 • بازاریابی از طریق ایمیل و خبرنامه،
 • تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل،
 • تبلیغات گوگل و …

 

دوره‌های دیجیتال مارکتینگ Coursera

این دوره‌های آموزشی یکی از معتبرترین دوره‌های دیجیتال مارکتینگ هستن و تحت نظر دانشگاه کالیفرنیا و دانشگاه ایلینوی فعالیت میکنن. دوره‌های آموزش بازاریابی اینترنتی این وب سایت به خصوص برای کارشناسان محتوا و کپی رایترها خیلی مفیده.

 

دوره‌های دیجیتال مارکتینگ کورسرا کوتاه مدته و برای گرفتن مدرکشون باید هزینه پرداخت کنید. توی این دوره دیجیتال مارکتینگ، مهارت‌های ضروری رو یاد می‌گیرید و توی کمتر از 6 ماه می‌تونید توی حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت کنید.

 

چند تا از بهترین دوره‌های دیجیتال مارکتینگ این مجموعه عبارتند از:

 • دوره مقدماتی سئو
 • دوره پیشرفته سئو
 • دوره مقدماتی استراتژی محتوا
 • دوره پیشرفته استراتژی محتوا

 

دوره‌های آموزش ایمیلی Copyblogger

وب سایت Copyblogger تو زمینه‌ی دیجیتال مارکتینگ مشاوره می‌ده و یه وب سایت شناخته شده تو این حوزه‌ست. این وب‌سایت هم دوره‌های آموزش رایگان دیجیتال مارکتینگ ارائه میده و محتواشون رو از طریق ایمیل به کسایی که ثبت نام کردن ارسال می‌کنه. این ایمیل‌ها گاهی شامل کتاب‌های الکترونیکی هم می‌شن.

 

وب سایت آموزشی Future Learn

این وب سایت هم دوره‌های آموزشی تو زمینه‌های مختلف برگزار می‌کنه و بخشی از این آموزش‌ها شامل دوره‌های آموزش دیجیتال مارکتینگ آنلاینه. با مراجعه به این وب سایت می‌تونید اطلاعات مفیدی تو زمینه‌ی محتوای دوره‌ها، مدرسان و مزایاشون بدست بیارید. چند تا از دوره‌های دیجیتال مارکتینگ این مجموعه شامل موارد زیر هستن:

 • تحلیل داده‌های شبکه‌های اجتماعی
 • تحلیل داده‌های بازاریابی
 • چالش‌های بازاریابی دیجیتال

 

کلام آخر

علم دیجیتال مارکتینگ، علم شناخت آدم‌ها و مشتریان و شناخت بهترین راه‌ها برای مطرح شدن یک برند، کسب‌وکار و … است و امروزه توسط مراکز علمی آنلاین بسیاری مورد توجه قرار گرفته است. در این مقاله چند مورد از بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ رو به شما عزیزان معرفی کردم تا با ثبت نام در اونها و شرکت در دوره‌های رایگان و غیررایگان که ارائه میدن، این علم رو راحت‌‎تر فرا بگیرید. مواردی مثل گوگل، یودمی، لینکدین، کورسرا، کپی بلاگر و فیچر لِرن جاهایی هستن که باید یکی از اونها رو حتما انتخاب کنید.