8 ترفند فروش که شما را به یک فروشنده حرفه‌ای تبدیل می‌کند

ترفندهای فروشندگی چیز پیچیده‌ای نیستن؛ فقط کافیه بدونید کجا و چطور با مشتری‌ها ارتباط برقرار کنید. توی این مقاله 8 تا نکته رو بهتون میگم طمئنا ایده‌های بیشتری به ذهن خودتون هم می‌رسه.

8 ترفند فروش که شما را به یک فروشنده حرفه‌ای تبدیل می‌کند

ترفندهای فروشندگی چیز پیچیده‌ای نیستن؛ فقط کافیه بدونید کجا و چطور با مشتری‌ها ارتباط برقرار کنید. توی این مقاله 8 تا نکته رو بهتون میگم طمئنا ایده‌های بیشتری به ذهن خودتون هم می‌رسه.
ترفند فروش

امروز می‌خوام یه راز مهم رو بهتون بگم: بعضی از فروشنده‌های موفق، کم ‌کارترین افراد توی حوزه کاری خودشون هستن. درست شنیدید، فروشنده‌ها می‌تونن «کم ‌کار» باشن و بازم رقباشون رو با فاصله پشت سر بذارن. اما چطور با کار کمتر، فروش بیشتری دارن؟ با استفاده از ترفندهای فروشندگی. اونها اتوماسیون فروش رو با این هشت ترفند فروشندگی ترکیب میکنن تا با کار کمتر، فروش بیشتری داشته باشن و شکست ناپذیر بشن.

 

ترفندهای فروش بیشتر

 

1- فقط بفروشید

یه نگاهی به لیست کارهایی که باید انجام بدید بندازید. چند تا از کارها و مسئولیت‌های روزانه‌تون خارج از حیطه‌ی فروشه؟ همه کارهای اضافی بجز خود فروش رو به یه نفر دیگه واگذار کنید. وقتی 100 درصد انرژیتون رو به فروش اختصاص بدیید و از کارهای غیر ضروری که وقتتون رو هدر می‌دن خلاص بشید، اونوقت بیشتر از چیزی که نیاز دارید به دست میارید.

 

2- با خریداران سطح پایین خداحافظی کنید

یه ترفند فروش بیشتر اینه که فروش کالاها توی سطوح پایین رو متوقف کنید. به سمت خریداران ایده آلی برید که برای سرمایه گذاری تو محصول و خدمات شما قدرت تصمیم گیری و بودجه مناسبی دارن. تا جایی که می‌تونید، کالای خودتون رو فقط به مدیران اجرایی شرکت‌ها بفروشید.

 

3- از صیدهای کوچک صرف نظر کن

اگه می‌خواید از ترفندهای فروش بیشتر استفاده کنید، حتما باید روی فروش کلان اجناس یا خدماتتون تمرکز کنید. اینجوری به مسئله نگاه کنید: 100 محموله فروش با قیمت 10000 تومان یا پنج محموله با قیمت 200000 تومان، هر دو یه میلیون تومان براتون سود میارن؛ اما میزان کار و تلاشی که تو این دو حالت لازمه، خیلی فرق می‌کنه.

 

برای پیدا کردن مشتری‌های جدید، دو راه دارید:

 

4- تماس با افراد جدید

یه ترفند فروش اینه که با افرادی که تا حالا ارتباطی باهاشون نداشتید تماس بگیرید و شانستون رو امتحان کنید.

 

5- درخواست معرفی شدن توسط مشتری‌های قدیمی

یه ترفند فروشندگی دیگه هم اینه که از هر مشتری که ازتون رضایت داره، بخواید که شما رو به آشنایان و اطرافیان خودش معرفی کنه. این روش برای سرعت بخشیدن به چرخه فروشتون خیلی موثره. می‌تونید از تکنیک‌های بازاریابی ارجاعی هم کمک بگیرید.

 

تبدیل به رهبر بازار بشید

 

6- زمان رو خوب مدیریت کنید

زمان، فاکتور مهمی برای همه‌ست و هیچ ‌وقت نباید اون رو هدر بدیم. چه ترفند فروشندگی بهتر از این که از وقتتون به بهترین شکل ممکن استفاده کنید؟ برای اینکه زمانتون رو خوب مدیریت کنید، می‌تونید از تقویم و آلارم استفاده کنید؛ اما بهترین چیزی که تو مدیریت زمان بهتون کمک می‌کنه، استفاده از یک نرم افزار CRM باکیفیته.

 

7- به تناسب محصول برای بازار توجه کنید

روش‌های استراتژیک مختلفی وجود داره که با کمک اونا می‌تونید متوجه بشید که آیا محصولتون برای این بازار مناسبه یا نه. قطعا ترفند فروش مزیت رقابتی با توانایی حل مشکلات کلیدی همراه با ارزش افزوده، به افزایش فروشتون کمک می‌کنه.

 

8- روی مشتریان فعلی تمرکز کنید

به طور منظم با مشتریان فعلیتون در ارتباط باشید. همچنین سعی کنید در کنار محصول خودتون، ارزش آفرینی کنید. وقتی مشتری‌ها رضابت داشته باشن، ناخودآگان تبدیل به سفیر برند شما میشن. و نکته مهم اینجاست که ازشون بپرسید آیا کسی رو می‌شناسن که او هم به محصول یا خدمات شما نیاز داشته باشه یا نه و آیا امکان معرفی کردن شما براشون وجود داره؟

 

خیلی مهمه که از پرسیدن این سوال نترسید. یعنی ازشون بخواید شما رو به دیگران ارجاع بدن.

 

کلام آخر

حالا که با چند ترفند فروش بیشتر با کار کمتر آشنا شدید، چه چیزی رو تو رویکردهای فروشتون عوض می‌کنید؟ هر کاری که می‌کنید، این چند ترفند فروشندگی می‌تونه تو مدت کوتاه، تأثیر چشمگیری تو میزان فروشتون داشته باشه.