۵ دلیل ترس صاحبان کسب‌و‌کار از نوروز:

5-reasons-business-owners-fear-the-New-Year
5-reasons-business-owners-fear-the-New-Year

فصل تعطیلات مطمئنا قسمت‌های خوبی دارد. اما همه‌ی افراد به‌سادگی یک نوروز فوق‌العاده نخواهند‌داشت؛ بخصوص اگر صاحب کسب‌و‌کاری باشند! به این دلیل که تمام شادی و لذت در خانه مادربزرگ می‌تواند نوعی درد برایشان باشد.

گاهی اوقات ممکن است از تعطیلات متنفر باشید، اما چرا؟

۱-زمان، به پایان رسیده‌است!

هنگامی که به پایان سال نزدیک می‌شویم، همه‌ چیز در‌حال کاهش سرعت است. اگر شما مانند مشتریان باشید آن‌ها سخت کارکردن را متوقف کرده‌اند. همه منتظر روزهای تعطیلی هستند. شما هم احتمالا برای یک هفته کار را تعطیل کنید. به این معنا که هیچ باری خارج و خدماتی انجام نمی شود و البته ایمیل‌ها توده‌ای می‌آیند. مطمئنا شما می‌توانید این زمان را برای تمیزکردن محل کارتان و یا انجام سایر وظایف اداری استفاده کنید. اما یک لحظه صبر کنید…

 هیچ مدیری این کارها را انجام نمی‌دهد. همه‌ی آنها در خانه هستند! مگر آنکه شما در وضعیتی باشید که مجبور باشید در تعطیلات، سخت‌تر از قبل کار کنید.

۲-پاداش‌ها

این فصل یک منبع خیر بزرگ است به ویژه برای کارکنان! دلیلش این است که پایان سال یعنی پایان پاداش‌ها. بنابراین از طرف دیگر در واقع هیچ کاری در حال انجام نیست، هیچ دستور العمل در حال اجرا و هیچ پول نقدی در حال جمع آوری نیست. همیشه یک حقوق و دستمزد اضافی در ماه آخر سال به کارکنان به عنوان پاداش ویژه داده می‌شود. شما سعی کنید به آن فکر نکنید، به پول نقد بزرگی که در سال جدید کسب خواهید کرد، فکر کنید.

۳- مهمانی‌های نوروز

البته که شما باید یک مهمانی نوروز داشته باشید، چه از نوع ناگهانی و چه غیر از آن. حتی اگر در سال های اخیر برایتان تبدیل به یک کشمکش شده‌باشد. بنابراین باید انتظارات کارکنان خود را در‌نظر داشته‌باشید. آن‌ها مواد غذایی و به اصطلاح عیدی‌ای می‌خواهند که برای خانواده‌شان قابل توجه باشد.

۴- هدایا و کارت‌های نوروز

این روزها هدایای تبلیغاتی ‌ای که هرلحظه دریافت می‌کنید، باعث احساس گناه شما خواهد‌شد. چراکه ارسال این هدایا از طرف مردم به این معناست که شما هم باید همین کار را برای مشتریان و شرکای خود انجام دهید. گاهی با خود فکر می کنید خرج کردن در یک موسسه خیریه بهتر از هزینه کردن برای این هدایا است؛ چراکه مشتریان از کیفیت محصول شما به اندازه کافی آگاه هستند و فقط در پاسخ هدیه شما، تشکر خواهند‌کرد. اما متاسفانه شما مجبور به انجام چنین کاری هستید چراکه همه این کار را انجام می دهند!

۵-تاخیر

آیا در حال تلاش برای انجام یک معامله بزرگ هستید؟ در حال ترتیب دادن جلسات موثر با چشم‌اندازهای بزرگ هستید؟ و یا منتظر پایان دادن به یک فاز از پروژه جدیدتان هستید؟ خب بهتر است موتور خود را خنک کنید!

تعطیلات بهانه ی خوبی برای به تاخیرانداختن است. یک مشتری می گوید: “رییس من به تعطیلات رفته”، دیگری می گوید:” اجازه دهید پس از تعطیلات به ایمیل شما پاسخ خواهیم‌داد” و…

همه چیز پس از تعطیلات است، پیش از آن هرگز!

برای هرکسی تعطیلات فرصت خوبی برای فکر‌کردن، ارزیابی ، به‌تاخیر و تعویق انداختن امور است. شش تا هشت هفته بعد از تعطیلات، خبری از معامله نخواهد‌بود.

مسلما شما هم تعطیلات را مانند هرکس دیگری دوست دارید. اما شما تنها کمی نسبت به دیگران آسوده خاطر نیستید. اما شما می‌توانید به پول درآوردن به جای مصرف کردن برگردید! سلام نوروز…

۵ دلیل ترس صاحبان کسب‌و‌کار از نوروز:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *