نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری انقلابی در سیستم ابری

images

اخیرا توسعه های  صورت گرفته در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری باعث شده است که این نرم افزار در سیستم های ابری جایگاه ویژه ایی پیدا کند. رشد نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری در سیستم های ابری باعث شده است تا در یک محیط امن و آنلاین بدون نصب و هزینه های اضافی، سیستم فروش شرکت ها رشد قابل توجهی کنند.

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مبتنی بر ابر (cloud)به معنی استفاده هر کاربر با اطلاعات یکسان در هر زمان است. نیروهای فروش می توانند داده ها را بررسی کنند و بلافاصله پس از آن بروزرسانی انجام گردد. در واقع همه ی این فرایندها باعث بهتر شدن خدمات تیم فروش به مشتریان می گردد.

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مبتنی بر سیستم ابری می تواند سریع و آسان پیاده سازی شود و نیازی به نصب هیچ گونه سیستم سخت افزاری ندارد. این نوع از سیستم ها باعث کاهش هزینه های آپدیت و پشتیبانی می گردند.

بطور کلی قیمت نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مبتنی بر ابر بر اساس تعداد کاربران و نوع ویژگی های مورد استفاده می باشد که از این لحاظ می تواند مقرون به صرفه و انعطاف پذیر باشد که باعث رشد کسب و کار شما می گردد. این نوع نرم افزارهای سی ار ام از نظر عملکرد، انعطاف پذیری بالایی دارند.

ویژگی های اجمالی این نرم افزار ها به صورت زیر است

استقرار و نصب سریع
بروزرسانی اتوماتیک
توانایی کار کردن در هر مکان با هر وسیله ای
اثر بخشی هزینه و مقیاس پذیری
افزایش همکاری
منبع : http://www.salesforce.com/eu/crm/what-is-crm.jsp

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری انقلابی در سیستم ابری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *